6 Eesti silmapaistvat kirjanikku

Kõik eestlased on kursis Tammsaare teostega, mis on jäädvustunud meie mällu kustumatul moel, kuid kui paljude uute kirjanikega oled kursis? 21. sajandil on populaarsust saavutanud mitmed suurepärased Eesti kirjanikud, kes tõestavad aasta-aastalt, milleks nad võimelised on.

Alljärgnevas nimistus toome välja 7 Eesti uut kirjanikku, kes on jäänud oma kirjutistega silma.

1. Birk Rohelend

Birk Rohelend on üks kõige lennukamatest uue ajastu kirjanikest, kes on leidnud tee meie eludesse mitte üksnes raamatukaante vahendusel, vaid ka teleekraani kaudu. Nimelt on andekas naine üks “Padjaklubi” telesarja autoritest ning on kaasa löönud ka mitmetes teistes teleprojektides. Rohelennu sulest on pärit sellised teosed nagu “Mina, Mortimer”, “Enesetapjad” ja “Mu sõraline sõber”.

2. Piret Raud

Piret Raud on üks uuemaid lastekirjanikke, kes on juhtumisi ka kuulsa kirjanikupaari – Eno Raua ja Aino Perviku – tütar. Juhtumisi on Piret Raud ka enim tõlgitud nüüdiskirjanik. Lisaks kirjutamisele on ta ka andekas kunstnik, kes on osalenud paljudel näitustel nii Eestis kui mujal.

3. Katrin Pauts

Katrin Pauts on sügavalt pühendunud kirjutamisele – lisaks raamatute väljaandmisele on tegemist ka Õhtulehe ajakirjanikuga. Tema sulest on pärit teosed nagu “Politseiniku tütar. Saaremaa põnevik”, “Öömees” ja “Hull hobune”, kõik neist välja antud 2010-ndatel aastatel.

4. Eia Uus

Eia Uus on tõusev Eesti staarkirjanik, kelle tähelend sai alguse 2005. aastal romaaniga “Kuu külm kuma”, mis üllatas kõiki lugejaid, kuna noore naise kirjutatud raamat pakatas elutarkusest. Sellele raamatule järgnes 2008. aastal “Kahe näoga jumal” ning 2013. aastal “Minu Prantsusmaa”, kus naine pajatab oma reisikogemustest.

5. Eet Tuule

Eet Tuule ei ole küll nii noor, kui teised selles nimekirjas olevad kirjanikud, kuid on tõusnud tähelepanu keskmesse just nimelt 2010-ndatel aastatel. Tema teoste hulka kuuluvad nimed nagu “Poisike rukkis”, “Keset ilu ja valu” ja “Trompetid udus”. Lisaks on Eet ka ornitoloog.

6. Adena Sepp

Adena Sepp on samuti üks kirjanikest, kes tõusis fookusesse alles sellel sajandil – täpsemalt 2008. aastast alates, mil ta hakkas tõsisemalt tegelema kirjutustööga. Adena lood paeluvad oma lihtsuse poolest ning kokku on tänaseks juba kümmekond põnevat raamatut välja antud.

Need kuus kirjanikku on vaid mõned üksikud näited sellest, milline on tänapäevane Eesti kirjanduse kvaliteet. Kui sa pole nende kirjanike teoseid veel kätte võtnud, suundu lähimasse raamatupoodi või raamatukogusse ning tutvu lähemalt!