10 raamatut, mis muudavad su elu

Lugemine muudab elu igas mõttes – see inspireerib, motiveerib ning muudab ellusuhtumist, tuues esile perspektiive, mida võib-olla varem ei märganud.

Millised raamatud on aga sellised, mis vastavad kõigele mainitule ning tõepoolest ka muudavad elu perspektiivi? Alljärgnevalt toome välja 10 sellist raamatut, mis võivad olla sinu jaoks elumuutvad.

1. Alkeemik – Paulo Coelho

Paulo Coelho oskab seada sõnu nii müstiliselt, et tema tekstid kõlavad ühtaegu nagu muinasjutud, ent samas tabavad sügavale südamesse. Alkeemik on täiuslik raamat kõigile, kes on pisut seiklushimulised ja ajavad elus taga midagi põnevat.

2. How to Win Friends and Influence People – Dale Carnegie

Öeldakse, et Eesti inimesed ei ole kõige parema suhtlusoskusega või on pisut kinnised. Ometigi aga on suhtlusoskus ääretult oluline oskus, olles eduka elu alus. See raamat õpetab, kuidas olla mõjukas ja saavutada edu, mida oled alati soovinud.

3. Mindset – Carol Dweck

Paljud meist isegi ei tea, kuivõrd nende mõtteviis rikub nende elu. Maailmas on olemas kaks mõtteviisi: kinnine mõtteviis ja arengule suunatud mõtteviis. Kui sa tahad rohkem õppida mõtteviiside kohta, on see raamat hädavajalik lugemismaterjal, mis aitab sul suunata oma mõtteviisi arengule.

4.  The Subtle Art of Not Giving a F*ck – Mark Manson

Paljud meist kipuvad üle reageerima ka tühjale-tähjale või võtma hinge asju, mis on täiesti tähtsusetud. See raamat õpetab, kuidas elus on asju, millele ei tule tähelepanu pöörata ning kuidas üleüldiselt muuta oma elu stressivabamaks.

5. The Power of Now – Eckhart Tolle

Hetkes elamine võib tunduda küll minnalaskva suhtumisena, kuid tegelikult unustavad paljud meist selle, milline ime on elu ning kuidas me laseme lihtsalt elul mööda minna, nautimata eksisteerimist.  See raamat õpetab, kuidas elada rohkem hetkes.

6. The Miracle Morning – Hal Elrod

Kui paljud meist lihtsalt tuiskavad hommikuti ringi, krabavad võib-olla lonksu kohvi ja tormavad siis juba kiiresti tööle? Hommikurutiini olemasolu ei tasu alahinnata ning just sellele keskendub ka see raamat, mis õpetab sind paremini keskenduma korralikule hommikurutiinile.

7. Start with Why – Simon Sinek

Motivatsiooni puudumine on paljude probleemide alus. Kui pole põhjust tegutseda, siis ei hakata ka tegutsema ning vastupidi – kui sul on põhjus tegutseda, leiad ka viisi, kuidas kõik ellu viia. See raamat õpetab, kuidas paremini oma eesmärke taga ajada ning elada täisväärtuslikumat elu.

8. Deep Work – Cal Newport

Tehnoloogia areng on küll toonud meile palju kasulikke uuendusi, mis on elu lihtsamaks ja mugavamaks muutnud, kuid samas on see muutnud ka seda, kuidas me suhestume iseenda ja teistega ning milline on meie vaimne seisund üleüldiselt. See raamat õpetab endasse süübimist ning vabastab sind tehnoloogiastiimulite kätkeist.

9. Principles – Ray Dalio

Elus tuleb ikka ja jälle ette raskeid olukordi, kus tuleb teha pea võimatuid otsuseid. Kui sul on aga teatud põhimõtted, millest elus lähtud, on rasketes olukordades lihtsam toime tulla. See raamat õpetab, kuidas luua endale põhimõtted ning tulla toime keerukate olukordadega.

10. The Blue Zones – Dan Buettner

On suur vahe elamisel ja eksisteerimisel. Keegi meist ei taha ju lihtsalt maha visata aastaid, kahetsedes vanaduses elamata jäänud elu ja kogemusi, mis jäid kõik kogemata. See raamat räägib erinevatest maailma piirkondadest, kus inimesed elavad eriti pikalt – on täiesti kindel, et see raamat muudab seda, kuidas sa elu kui sellist näed.